Tematyka geologiczna
Kliknięcie na wybraną grafikę, otwiera zawartość w strefie poniżej danego obrazka.
Dowody geologiczne przeciwko Teorii Ewolucji - fragment o geologii, z filmu "Ewolucja - rzeczywistość czy domniemanie?"
Dr Don Patton - Zapiski skał (zakazana archeologia). Skamieniałe odciski przeszłości sprzed tysięcy lat - wnoszące niezbite dowody potwierdzające życie ludzi i dinozaurów w jednym czasie. Materiał potwierdzający biblijny model stworzenia ziemi przez Boga, niejednokrotnie pokazując ogromne dziury sypiącej się w dzisiejszych czasach teorii ewolucji. Dr Patton ma zwyczaj by nie pozostawiać pytań bez odpowiedzi. Kieruje się z nimi do naukowców i przeciwników biblijnego modelu, takich jak np. Richard Dawkins, pokazując jak niewiele mają do powiedzenia na obronę teorii ewolucji.
Wulkan Św. Heleny - skały powstałe w okolicach Mt. St. Helens, między innymi w wyniku erupcji z roku 1980 dowodzą, że zarówno osadowe skały warstwowe jak i warstwowe skały pochodzenia wulkanicznego, mogą powstawać tysiące razy szybciej niż do tej pory sądzono ...
Tworzenie się skamieniałości - wbrew wcześniejszym założeniom paleontologów okazało się, że proces powstawania skamieliny może być nadzwyczaj krótkotrwały. Żaden szanujący się paleontolog nie twierdzi już, iż do powstania skamieniałości niezbędne są długie okresy czasu, chociaż mit ten jest nadal propagowany w większości szkół i podręczników. Znane są przypadki niezwykle szybkiego procesu fosylizacji z czasów nam współczesnych. Tak oto pryska magia czasu pomiędzy nami a erą dinozaurów …
Skamieniałości nie potwierdzają teorii ewolucji. Szereg współczesnych odkryć dowodzi, że mogą one powstać w bardzo krótkim czasie. Potrzebne są tylko odpowiednie warunki.
O czym nam mówią skamieliny, kiedy i jak długo powstają, jak określić ich wiek...
Skamieliny - w jaki sposób powstają skamieniałości. Czy do ich powstania niezbędne są mijające tysiąclecia lub jeszcze dluższe okresy? Rezultaty odkryć naukowych plus zrozumienia procesów, prowadzących do powstania skamielin, prowadzą do zupełnie innych wniosków ...
Nie potrzeba było milionów lat, aby pniak, pogrzebany na głębokości 22 metrów, uległ karbonizacji.
Istotną kwestią jest to, że dąb został ścięty za pomocą siekiery, co można z łatwością zauważyć na powierzchni miejsca ścięcia - zobacz artykuł "Skamieniały dąb."
Skamieniałe drewno - informacje o procesach prowadzących do powstania skrzemieniałego drewna i sposobach jego mineralizacji, okazy pochodzące z wielu stron świata, w tym rarytasy kolekcjonerskie z wtrąceniami różnych minerałów, a nawet skamieniałe razem z drewnem "korniki" oraz zdjęcia mikroskopowe. Zamieszczony podręczny mini słownik ułatwi swobodne poruszanie się po tekście mniej wtajemniczonym hobbystom.