BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Jeżeli ktoś zacznie głosić że samoloty, samochody, komputery, telefony komórkowe lub wieżowce powstają same - zostanie uznany za szaleńca.

Jeśli ktoś zacznie głosić, że wielokrotnie bardziej złożony wszechświat i życie powstały same - uznany zostanie za mędrca i naukowca...

Rozwiązania konstrukcyjne w budowie organizmów żywych - projekty budowy

Muchołówka amerykańskaMuchołówka amerykańska - niesamowity mechanizm nadal zadziwia Darwinistów. Roślina osiąga wysokość 20-30 cm,  posiada liście długości 8-15 cm. Liście zawierają w sobie pułapki, które potrafią się błyskawicznie zatrzasnąć na niczego niespodziewającym się owadzie, który nieopatrzenie dotknie jednego z sześciu włosków czuciowych wyzwalających tą reakcję. Pułapka zatrzaskuje się szybciej niż my możemy mrugnąć, gdyż zajmuje jej to około jednej dziesiątej sekundy...


LasInteligencja roślin - wytwór samoistny, przypadkowy czy raczej projekt Stwórcy? Gazeta wyborcza zamieściła b. interesujący artykuł o roślinach. Po lekturze tego opracowania widać uderzające podobieństwo pomiędzy florą a światem ludzkiej technologii (inżynieria, opracowania konstruktorów, programistów; elementy techniczne, ekonomiczne, informatyczne). Rośliny mają moc kwantowych komputerów, potrafią przesyłać informacje kablem elektrycznym i planować wydatki z dużym wyprzedzeniem. Możemy się tego dowiedzieć, gdy przyjrzy się im uparty, niepokorny naukowiec z pasją - rozmowa z prof. Stanisławem Karpińskim, genetykiem i fizjologiem molekularnym roślin.


Argyroneta_aquaticaPająk wodny.  Topik (Argyroneta aquatica), inaczej niż inne pająki, buduje swój dom pod wodą i konstruuje swój własny "dzwon nurkowy", który zaopatruje w powietrze.

 

 


pająkiPająki – ze wszystkich żywych stworzeń właśnie one wyróżniają się swoimi szczególnymi  zdolnościami:  budują potrzaski, stosują wielokrążek do wciągania swych ofiar,  przenoszą się w powietrzu, biegają po wodzie, budują łodzie i przędą nici. Potrafią dokonać wielu zadziwiających rzeczy, co wprawia w zakłopotanie zwolenników teorii Darwina. Rodzi się pytanie: czy wszystkie te właściwości owych maleńkich stworzonek rozwinęły się drogą ewolucji?
Skąd pochodzą? Jak i kiedy nauczyły się budować swoje pajęczyny?


termitKopce termitów ― miniaturowe miasta.  Termity potrafią budować istne miasta na własny użytek. Te „miasta” karmią je i chronią z wielką skutecznością. Kopce termitów potrafią osiągnąć aż 9 m wysokości! Gdybyśmy to przełożyli na ludzką skalę, to budynek taki byłby wysoki na 2 km. I nie byłaby to pierwsza lepsza budowla – mieściłoby się tam przedszkole, farmy i potężny system wentylacyjny, zapewniający całości dobrą cyrkulację powietrza. Badania pokazały, ze kopce termitów zachowują się jak płuca umożliwiające im oddychanie. Pytanie brzmi: w jaki sposób termity dają radę wznosić takie majstersztyki budownictwa? Ludzie do tej pory nie zbudowali nic, co przewyższa skuteczność kopców termitów, chociaż przecież owady te nie posiadają inteligencji.


chrząszcz bombardier Chrząszcz Bombardier - słynie z wystrzeliwania gorącego toksycznego płynu na swoich wrogów poprzez spryskiwacz na swoim dnie. Kluczem do potężnej sztuczki obronnej chrząszcza jest jego komora spalania (lub wejścia) i zawór wylotowy.  Tten chrząszcz jest inspiracją dla projektantów silników, urządzeń wstrzykiwania leków i gaśnic przeciwpożarowych w celu poprawy technologii natrysku.


motyl monarchaMotyl Monarcha ... w jaki sposób nastepuje transformacja jajka-w-larwe-w-kokon-w-motyla? Wszystko co niezbędne musi być obecne i funkcjonujące, w odpowiednim czasie i kolejności, w przeciwnym wypadku stworzenie umiera. Albo wszystko działa, albo nic nie działa...

 


dzięcioł Kto zaprojektował dzięcioła?  Według teorii ewolucji, każdy system pozbawiony funkcji zostaje wyeliminowany na drodze naturalnej selekcji. Jeśli choć jeden z systemów charakterystycznych dla dzięcioła wyewoluował, zanim pojawiły się pozostałe (umożliwiające mu działanie), to system ten zostałby usunięty przed dobór naturalny. Dowody zaprzeczają temu, jakoby specjalne systemy dzięcioła rozwinęły się na drodze przypadkowych mutacji. Wiele z nich musi działać razem. Fakt, że one istnieją i funkcjonują, wskazuje na to, że te tak różne systemy zostały zaprojektowane, by wspólnie wykonywać swoją pracę.

 


żyrafaŻyrafy: zwierzęta, które wyróżniają się z tłumu.  Artykuł  prezentujący rozwiązania, umożliwiające temu  zwierzęciu funkcjonowanie  niedostępne  dla  innych  przedstawicieli  afrykańskiej fauny. 

 

 


hipopotamyZwyczaje hipopotama. Hipopotamy mogą być niesamowicie niszczycielskie. Już sam ich rozmiar czyni je prawie całkowicie odpornymi na ewentualne ataki innych zwierząt (łącznie z krokodylami, z którymi dzielą szlaki wodne). W Afryce więcej ludzi ginie od ataku hipopotama niż od jakichkolwiek innych zwierząt.
Żadne z innych zwierząt nie ma podobnych do hipopotama cech, co sprawia, że biolodzy ewolucjoniści nadrabiają miną, jeśli chodzi o jego genezę.

"Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę"   (List do Rzymian 1:19-20)

Jesteś tutaj: Home Artykuły Sample Data-Articles Rozwiązania konstrukcyjne w budowie organizmów żywych - projekty budowy