BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Jeżeli ktoś zacznie głosić że samoloty, samochody, komputery, telefony komórkowe lub wieżowce powstają same - zostanie uznany za szaleńca.

Jeśli ktoś zacznie głosić, że wielokrotnie bardziej złożony wszechświat i życie powstały same - uznany zostanie za mędrca i naukowca...

Dobór naturalny (video)

Film  poniżej w 5 minut  tłumaczy na czym polega zasada/mechanizm doboru naturalnego. Sterowanie: najechać myszą na obraz niżej, prawy klik uruchamia menu sterujące.

 

 

Karol Darwin chciał wyjaśnić zjawisko życia w kategorii niezaplanowanych procesów naturalnych, pozbawionych celu i inteligencji. Dla niego mechanizm doboru naturalnego wyjaśniał pojawienie się projektu w przyrodzie, bez inteligentnego prowadzenia w jakiejkolwiek formie - dobór naturalny stał się  odpowiednikiem projektanta.

Współcześnie wiemy, że mechanizm doboru naturalnego pełni rolę selekcyjną - wybiera egzemplarze najlepiej przystosowane do określonego środowiska. Jednak powstania i złożoności życia nie wyjaśnia - zmiany w budowie  dzioba a pochodzenie organizmu to są zjawiska o innej skali,  problemy innego rodzaju.

W biologii istotne jest zrozumieć, gdzie działa zasada doboru naturalnego a gdzie nie - i na czym polega różnica.

"Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę"   (List do Rzymian 1:19-20)

Jesteś tutaj: Home Artykuły Sample Data-Articles Dobór naturalny (video)