BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Wykładowcy BTK

 


 Profesor Andrew C. McIntosh Profesor dr Andy McIntosh

Stanowisko profesora w katedrze Teorii Spalania i Termodynamiki na Uniwersytecie w Leeds; fizyk, matematyk, teolog, kreacjonista, autor wielu książek i publikacji, m.in. „Genesis for Today”. Wizytujący wykładowca wielu europejskich uczelni. Jest specjalistą w zakresie spalania, zapłonu i eksplozji. Opublikował w tej dziedzinie ponad 100 prac naukowych. Ostatnio jego zainteresowania obejmują biomimetykę (bionikę) - naukę zajmującą się śledzeniem i naśladowaniem "inżynierskich" rozwiązań w biosferze, jak też tematykę pochodzenia informacji i jej roli w naukach biologicznych.


Prof. Werner Gitt Prof. dr inż. Werner Gitt

Werner Gitt urodził się 22 lutego 1937 roku w Rainech (Prusy Wschodnie). W latach 1965-1968 odbył studia inżynierskie w Wyższej Szkole Technicznej w Hanowerze. Od 1968 do1971 był asystentem w Instytucie Techniki Regulacji Wyższej Szkoły Technicznej w Aachen. Po dwuletniej pracy badawczej uzyskał tytuł doktora inżyniera. Od 1971 roku kieruje działem przetwarzania danych w Federalnym Instytucie Fizyko-Technicznym (PTB) w Braunschweig, a od 1978 jest dyrektorem i wykładowcą w PTB. Zajmował się problemami z zakresu informatyki, matematyki numerycznej i techniki regulacyjnej, a swe wyniki upowszechnił w licznych opracowaniach naukowych, podczas kongresów naukowych i prowadząc wykłady na uniwersytetach w kraju i za granicą.
Obok działalności zawodowej prowadzi intensywne studia Biblijne. Opublikował wiele opracowań poświęconych naukom przyrodniczym i Biblii. Wygłosił w kraju i za granicą (np. w Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Kazachstanie, Litwie, Namibii, Norwegii, Nowej Zelandii, Paragwaju, Polsce, Afryce Południowej, Rumunii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, w USA i na Węgrzech) wiele wykładów o charakterze ewangelizacyjnym.


 Sylvia Baker Sylvia Baker

Sylvia jest z urodzenia Australijką, licencjat z biologii zrobiła na Uniwersytecie Sussex, natomiast studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Londyńskim.
Sylvia Baker BSc, MSc była jednym z 27 sygnatariuszy listów  Estelle Morris (brytyjska Minister Edukacji) w 2002 roku. W tym okresie była głównym nauczycielem  prywatnej szkoły chrześcijańskiej “Trinity Christian School”, w Stalybridge w Cheshire.
Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż w brytyjskich szkołach prywatnych panuje duża swoboda w zakresie nauczania kreacjonizmu, a Brytyjskie Ministerstwo nie przeciwstawia się tej swobodzie. Jednakże Sylvia Baker przyczyniła się w znacznym stopniu do propagowania uczenia kreacjonizmu również w szkołach państwowych. W 1978 r. Sylvia Baker założyła szkołę. Więcej na temat jej szkoły pod adresem www.trinityschool.org.uk. Po opuszczeniu szkoły w Stalybridge, Sylvia napisała kolejną książkę -  “Boża Miłość w szkolnej klasie: Historia Szkoły Chrześcijańskiej” (Love of God in the Classroom: The Story of the New Christian Schools).  Współautorem książki był David Freeman. Obecnie jest on doradcą Christian Schools Trust, jest to sieć około 50 prywatnych chrześcijańskich szkół mających pod opieką około 3000 uczniów Wielkiej Brytanii (średnio do jednej szkoły uczęszcza 60 uczniów).
Sylvia jest od wielu lat zaangażowana w pracę Biblijnego Stowarzyszenia Kreacjonistycznego w Wielkiej Brytanii (Biblical Creation Society), tak jak 14 innych sygnatariuszy Minister Edukacji Estelle Morris.


Paul GarnerPaul   Garner
 

Geolog, biolog. Członek Towarzystwa Geologicznego oraz Biblical Creation Society, współredaktor czasopisma "Origins".  Paul ukończył wydział geologii i biologii na Uniwersytecie Anglia Politechnic.  Paul był już w Polsce kilka razy, wykłady z jego udziałem cieszyły się dużym powodzeniem.
 
 

 Geoff Barnard   Dr Geoff  Barnard

Wykładowca i pracownik naukowy Instytutu Medycyny Weterynaryjnej przy Uniwersytecie Cambrige. Doktorat z biochemii oraz tytuł magistra teologii. Wykładowca kilku innych uczelni w Anglii oraz Instytutu Weizmanna w Izraelu. Były pracownik zespołu badającego wirusa BSE odpowiadające za chorobę „wściekłych krów”.

 


 John Peet    Dr John Peet

 

Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Chemicznego; ukończył Uniwersytet w Nottingham, gdzie zdobył tytuł doktora.

 

 


 Dr James B. Jordan
 
 
 
 
 Dyrektor Biblical Horizons. Specjalizacja - Stary Testament.
 

 
Jesteś tutaj: Home Konferencje krótko o wykładowcach