BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Kosmos, Układ Słoneczny, komórka biologiczna

Wszechświat - początki


Zobacz, jak złożoną, precyzyjną konstrukcją jest Wszechświat - 5 minutowy materiał filmowy do obejrzenia  oraz artykuł na ten temat.

 


 Układ Słoneczny

Materiał o powstaniu Wszechświata pokazuje wyraźnie, że wybuch niszczy, nie tworzy. Jak więc powstał Układ Słoneczny? To bardzo precyzyjna, przemyślana konstrukcja.   Istnienie życia na Ziemi gwarantuje b. staranny dobór odległości i ustawień. Widać w tym analogię do szczegółowo dopracowanego mechanizmu. Kto to zaprojektował i uruchomił? Materiał trwa ok. 5 minut.

 


Systemy w komórce biologicznej. Składowe komórki - podstawowego składnika budowy żywych organizmów.   Funkcjonowanie komórki. Zobacz, jak precyzyjnie jest to zbudowane. Jak nikłe jest prawdopodobieństwo przypadkowego zaistnienia takich tworów. I skomponowania z nich kolejnych, złożonych konstrukcji. Każda żywa komórka może funkcjonować dzięki współpracy wielu systemów w niej zawartych. Krótki, trzyminutowy materiał, w przystępny sposób prezentuje tą tematykę.

 


Dzieła człowieka są o wiele mniej skomplikowane od tego, co możemy obserwować w budowie i działaniu organizmów żywych. Ludzkie wytwory wymagały jednak zaprojektowania i wykonania, same się nie zrobiły ... i nie bezmyślny, mechaniczny proces, lecz świadomy projekt  i nadzór wykonania spowodował powstanie wynalazków technicznych, którymi jesteśmy otoczeni.  Motocykle, fabryki, komputery - nie są wynikiem działania bezcelowego przypadku, lecz owocem prac inżynierów.

Logicznie myśląc zatem - czy twory bardziej złożone od ludzkich dzieł, mogły powstać wskutek bezcelowych, przypadkowych zdarzeń?

Jesteś tutaj: Home Kosmos, Układ Słoneczny, komórka biologiczna