BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Planeta Ziemia. Zasada antropiczna.

  Gdy staramy się przedstawić wszechświat, wyprowadzić matematyczny wzór, to szybko odkrywamy, że są tysiące parametrów i danych, które w razie zmiany czynią życie niemożliwym. Okazuje się, że gdyby Ziemia była trochę bardziej lub mniej oddalona od Słońca - byłoby zbyt gorąco lub zbyt zimno. Gdyby jej masa była inna - utrzymałaby za mało lub za dużo atmosfery. Wszystkie te parametry zachowują szalenie delikatną równowagę. Jest to tzw. zasada antropiczna (delikatna równowaga czynników, umożliwiająca istnienie życia na Ziemi). Innymi słowy - wszystko zostało zręcznie zaprojektowane i zbalansowane dla istnienia człowieka.
 
 

  Gdybyśmy byli 5 % bliżej słońca woda w oceanach wygotowałaby się,  gdybyśmy byli 1 %  dalej oceany zamarzłyby.  Siła grawitacji jest precyzyjnie wyważona - większa - zbyt duże ciśnienie atmosferyczne, mniejsza - nie ma atmosfery. Grubość skorupy ziemskiej jest niesłychanie ważna, okres obrotu Ziemi i oddziaływanie grawitacyjne z księżycem muszą być odpowiednie. Wszystko to określono jako zasadę antropiczną, co przemawia za Projektantem.

 

Sterowanie filmem  - prawy klik, opcja odtwórz


 

Materiał  filmowy, ok. 2 minut, fakty wskazujące, że taki mechanizm nie mógł powstać przypadkowo.

"Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę"   (List do Rzymian 1:19-20)

Jesteś tutaj: Home - Planeta Ziemia