BTK

Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne

Font Size

Cpanel

Morza i oceany pochodzą z wnętrza Ziemi

Najnowsze odkrycia na temat pochodzenia oceanów na Ziemi tylko potwierdzają biblijny przekaz o podziemnych wodach przed potopem:

Rdz 7:11 "W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba."

Wypełniająca morza i oceany woda mogła się wysączyć z wnętrza Ziemi. Wciąż jest jej tam trzy razy więcej niż we wszystkich dużych zbiornikach wodnych - informują naukowcy. Do tej pory naukowcy uważali, że woda w oceanach pochodzi z lodowych komet, które w przeszłości zderzały się z naszą planetą.

Woda ukryta jest w płaszczu Ziemi - otaczającej jej jądro warstwie gorących skał na głębokości około 700 kilometrów, w błękitnym minerale zwanym ringwoodytem (odmiana oliwinu). Zawiera on około 2,5 proc. wody, a najbardziej uwodnione odmiany - około 3 proc., czytamy w piśmie "Science".

                                                       


Odkrycie Stevena Jacobsena z Northwestern University w Evanston (stan Illinois) rzuca nowe światło na pochodzenie ziemskiej wody. Niektórzy geolodzy przypuszczali, że woda pojawiła się na Ziemi w wyniku zderzeń z lodowymi kometami, wydaje się jednak, że oceany mogły stopniowo się wysączyć z wnętrza młodej planety.

Źródło: Nature Journal/Science
Cytat bibilijny: Biblia Tysiąclecia

Jesteś tutaj: Home Pochodzenie wód