Praca na etacie ma bez wątpienia jedną podstawową zaletę, którą jest stosowna umowa z naszym pracodawcą. Mamy dzięki niej pewność otrzymania wynagrodzenia. Jednak wiele osób decyduje się na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Dlaczego podejmują to ryzyko? Każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Jednak bez wątpienia własna działalność gospodarcza daje poczucie bycia kowalem własnego losu. Prowadząc własną firmę polegamy na własnej inwencji i kreatywności. Własna działalność pozwala w pełni na rozwinięcie skrzydeł. Ale od czego zacząć? Przede wszystkim liczy się pomysł. Każdy z nas posiada jakąś ciekawą i przydatną umiejętność, która może przełożyć się na duże przychody. Można także prowadzić chociażby sklep internetowy. Opcji jest bardzo dużo a ograniczać będzie nas tylko nasza kreatywność. Rozpatrując jednak każdą z nich należy pamiętać, aby wszystkie założenia spisać w formie biznes planu. Dzięki niemu obiektywnie ocenimy nasz pomysł i jego szanse na rynku.
Skąd wziąć pieniądze na otwarcie firmy?
Jak uzyskać dotację z UE?
Innym sposobem na rozpoczęcie działalności są dotacje z UE. Procedura ich udzielania jest bardzo podobna. Polega najczęściej na złożeniu stosownego wniosku popartego biznes planem. Po szczegółowe informacje na temat dotacji z UE najlepiej również udać się do swojego Urzędu Pracy.
Jeżeli nie otrzymaliśmy dotacji, to pozostaje konsultacja z bankiem. Instytucje te oferują pełne wsparcie dla przedsiębiorców. W niektórych bankach dostępna jest nawet opcja złożenia wniosku o założenie firmy w naszym imieniu. Dostaniemy w banku również konto firmowe zintegrowane z systemem księgowości internetowej. Możemy też starać się o kredyt. Dlatego osoby, które nie zakwalifikowały się do otrzymania dotacji wcale nie muszą rezygnować ze swoich marzeń.